Podłoga do garażu dla samochodu zaliczanego do kategorii weteranów
Troska o weterana to nie to samo, co zwykła konserwacja nowego samochodu. Ze względu na wiek i stan różnych komponentów tacy weterani wymagają wielu starań tak, aby była zachowana ich atrakcyjność i zdolność przyciągania uwagi oraz, aby skutecznie zapobiec korozji oryginalnych elementów. Ale każdy właściciel klasycznego samochodu wie przecież najlepiej, że ich konserwacja jest częścią przyjemności wynikającej z posiadania takiego zabytku. Jeżeli w kwestii konserwacji takiego weterana jesteś dopiero początkującym posiadaczem unikalnego eksponatu, to jednym z największych wyzwań, któremu musisz stawić czoła, jest opanowanie zasad konserwacji niezbędnej do skutecznej ochrony Twojego pojazdu. Najważniejszym problemem jest jednak to, jaką podłogę trzeba wybrać dla swojego wyśnionego pupila?
Wybór podłogi do garażu i najczęściej spotykane rodzaje podłóg
Jeżeli bierzesz pod uwagę remont podłogi w garażu i zastanawiasz się, jaką podłogę masz wybrać, to chętnie Ci doradzimy i pomożemy w podjęciu optymalnej decyzji. Produkujemy podłogi, które są przystosowane do wymagań, które stawiają przed nimi trudne warunki panujące w garażu.
1) Żywica epoksydowa
Żywica epoksydowa jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do wykonywania podłóg w garażach i w przemyśle, ponieważ nanosi się ją bezpośrednio na nowy albo zregenerowany beton. Jednak długotrwałe działanie kwasów i olejów może spowodować zmianę koloru żywicy i utworzyć bardzo widoczne i nienaprawialne plamy. Ten rodzaj podłogi nie toleruje również wilgoci, nie jest ona odporna na uderzenia, a upadający młotek albo inne narzędzie pracy często powoduje pęknięcia, które poszerzają się z upływem czasu.
2) Podłoga betonowa
Betonowe podłogi są klasycznym rozwiązaniem wśród podłóg. Beton jest jednak znany z kłopotliwego czyszczenia, pyłu powstającego przy ścieraniu i kruszeniu na jego powierzchni oraz z plam. Plamy pochodzenia olejowego i kwasowego stanowią duży problem, ponieważ nie można ich usunąć.
3) Płytki ceramiczne
Płytki ceramiczne są również bardzo popularne, ale z punktu widzenia napraw są na pewno tym najgorszym rozwiązaniem. Ceramika jest twarda i absorbuje jakiekolwiek uderzenie albo upadek ciężkich przedmiotów, co skutkuje powstawaniem pęknięć. Jakiekolwiek gwałtowne zdarzenie na podłodze skutkuje potłuczeniem tej ceramiki. Oprócz tego koszty instalacji i napraw są rzeczywiście wysokie.
4) Płytki PCV Fortelock
Fortelock zawsze oferuje najlepsze rozwiązanie i to nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia, ale i ze względów technologicznych i czasowych. Nasze podłogi są wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu czystości i certyfikowane zgodnie z najostrzejszymi obowiązującymi normami, które uwzględniają również aspekty ekologiczne.
Płytki są bardzo odporne na uderzenia i upadek ciężkich przedmiotów, a także na kwasy i oleje. Dysponują one systemem AirFlow, który zapewnia cyrkulację powietrza pod podłogą i zapobiega powstawaniu pleśni albo kondensacji wilgoci. Z dalszych zalet wspomnieć trzeba o łatwej możliwości wymiany uszkodzonych płytek bez konieczności remontu całej podłogi.
Do nierównego podłoża pod podłogę w garażu albo do dużych obciążeń
Płytki Industry
- Typ Industry jest przeznaczony do największych obciążeń przemysłowych również w strefach z ruchem wózków widłowych i paletowych
- Łatwe łączenie różnych kolorów
- Możliwość tworzenia korytarzy, oznaczania dróg i pasów ruchu
- Przeznaczone do pomieszczeń o dużym obciążeniu punktowym albo dynamicznym
Fortelock Industry można również kupić w wersji ECO – w wykonaniu z recyklowanego granulatu, z zachowaniem podobnych właściwości, ale przy zmniejszonej wizualnej jakości.
Do równego podłoża w garażu albo do mniejszych obciążeń
Płytki XL
- Typ XL jest przeznaczony do pomieszczeń o średnim obciążeniu i równym podłożu
- Unikalny deseń wężowej skóry z refleksami i łatwym utrzymaniem czystości
- Płytka wielkoformatowa (2,5 szt. płytek pokryje 1 m2)
- Na płytkach można nadrukować przygotowane wzory albo własną grafikę
Do zapewnienia takiego wyglądu podłogi, w której zamki nie są widoczne
Płytki Invisible
- Kryte zamki (po ułożeniu podłogi nie są widoczne)
- Unikalny deseń wężowej skóry z refleksami i łatwym utrzymaniem czystości
- Typ Invisible jest przeznaczony do pomieszczeń komercyjnych, mieszkalnych, przemysłowych i magazynowych
Czyszczenie i konserwacja podłóg PCV Fortelock
Podłogę Fortelock czyści się wycierając ją po prostu z użyciem wody z dodatkiem płynu do mycia. Podłoga wykazuje ponadprzeciętną odporność na słabe kwasy, kwasy rozcieńczone, związki zasadowe, mydło i rozpuszczalniki. Olej napędowy i mocne kwasy nie są szkodliwe dla podłogi, jeżeli miejsca zanieczyszczone tymi substancjami zostaną natychmiast oczyszczone na mokro.
Wybrałeś już dla swojego pupila podłogę Fortelock, ale nie jesteś pewien, jaki wybrać kolor i wzór? Zamów dla siebie próbki płytek Fortelock 8×8 cm.
Fortelock na YOUTUBE
Obserwuj Fortelock na kanale YouTube, gdzie systematycznie zamieszczamy nowe informacje. Może Cię zainteresować: